O vodě (a Aquarionu)

Z ohromných vodních zásob Země může být pouze 0,1% využito jako voda pitná. A bohužel, i tento zlomek podléhá ze stále větší části znečištění životního prostředí (průmysl, zemědělství, domácí odpad…).

Dostatek kvalitní pitné vody je životně důležitý pro každý organismus. Stále více a více lidí se nespokojuje s vodou z vodovodu, která je chlorována a dezinfikována, spoléhá se na vodu správné kvality upravenou čistícím zařízením.

Čistící a ionizační zařízení Aquarion je vysoce výkonné filtrovací zařízení, produkující ionizovanou vodu, bohatou na kyslík a zbavenou těžkých kovů a jedovatých látek. Má filtr, jehož dírky jsou desetkrát menší než viry. Je samočistící, takže částečky špíny a další znečištění se v něm neusazují.

A přesto není Aquarion pouhým filtrem vody. Kromě čištění vody může být použit i na ionizaci vody, tedy tvorbu vody kyselé a zásadité, což přináší mnohé výhody pro náš organismus.

K ionizaci dochází na dvou elektrodách. Opačné náboje se přitahují: molekuly s kladným nábojem jsou přitahovány katodou (ta má záporný náboj), ty se záporným anodou (kladný náboj). Katoda tak přitahuje vápník, sodík, draslík a hořčík, nejdůležitější prvky zasádité stravy.

Nejen toto činí vodu z Aquarionu zvláštní. Molekuly vody vytváří shluky. V klasické vodě to bude z 12-18 molekul, v ionizované pouze 6. Shluky se totiž při ionizaci přetvářejí. To molekulám umožňuje dostat se rychleji do buněk. Hydratační účinky se tak až šestinásobný! Rovněž se tím vyrazně zlepšuje rozpouštěí schopnost vody, takže její konzumací se zvyšuje efektivita metabolismu.

Účinky alkalické ionizované vody:

Vnitřní prostředí našeho organismu je mírně zásadité, takže pití alkalické vody nemá žádné nežádoucí účinky, naopak má pozitivní dopad na stav vodních zásob těla a tím zlepšuje kvalitu života. Pitím této vody aktivujeme a posilujeme přirozený obranný systém těla. Tím se bráníme onemocnění a naše energie stoupá ne nejvyšší možnou úroveň.

Při ionizaci má zásaditá molekula vody jeden atom kyslíku a jeden vodíku (OH-). Kyslík má jednu volnou vazbu, což mu umožňuje navázat se na volné radikály (postrádají vazbu) v našem těle. Volné radikály jsou labilní molekuly s nedostatkem elektronů, prahnoucí po dosaření rovnováhy. Proto si berou elektrony z okolních buněk a tím poškozují buněčné stěny. Toto molekulární poškození (oxidace) je v dnešní době považováno za přímý důvod většiny nemocí.

Většina potravin, které konzumujeme, náš organismus okyseluje. To je jen umocněno některými potravinářskými přísadami a léky. To postupně způsobuje spoustu zdravotních problémů: alergie, obezitu, osteoporózu, bolesti kloubů vysoký krevní tlak atd. Alkalická ionizovaná voda je výborná v alkalizaci těla, pomáhá udržovat acido-bazickou rovnováhu organismu.

A dále, má výborné účinky při překyselení žaludku, průjmu a dalších zažívacích problémech (tvorba větrů, meteorismus…). Doporučuje se vypít až dva litry této vody denně.

Kyselá ionizovaná voda:

Kyselou vodu začneme vytvářet prostým přepnutím nastavení přístroje. Molekuly kyselé vody mají jeden atom vodíku a tři kyslíku (H3O+). Kyselá voda není určena k pití protože během ionizace se na anodě usazují anionty chloru a dusíku, které jsou pro naše tělo škodlivé.

Na druhé straně lze kyselou vodu použít zevně na pokožku - má pak velmi pozitivní účinky. Je výborná proti plísním na nohou, rukou, nehtech a pro léčení popálenin.

Dá se použít i jako nosní kapky - uvolní nos ucpaný chřipkou nebo rýmou. Kloktáním kyselé vody se snižuje podráždění sliznice pylovou alergií. Je výborná pro ženy - na zvlhčování kvůli plísním ve vagíně.

Při nastavení na kyselejší pH je kyselá voda vhodná pro použití v domácnosti, k dezinfekci povrchů bez použití jakýchkoli chemikálií.

Aquarion je tedy filtrační zařízení produkující pitnou vodu. Jeho nejdůležitější vlastností je rozdělení vody na zásaditou a kyselou, což má spoustu pozitivních účinků na náš organismus - při vnitřním i vnějším použití.

Szabina Pál
Zdroj: Dr. József Kohán